Penningsdijk – Martinus verscheurt de identiteitsbewijzen en de prenten. Sinds de ruilverkaveling is dit pad niet meer terug te vinden.

Martinus probeert na de roof zo snel mogelijk een alibi op te bouwen door zijn geweven doeken naar de fabrikant in Eindhoven te brengen. Onderweg kan hij echter de verleiding van drank en opschepperij niet weerstaan. Hij bezoekt verschillende herbergen rond Oirschot, trakteert royaal met het gestolen geld en laat trots een opvallend nieuw vijf-frankstuk zien.

Tegelijk probeert hij de verdenking op Giovanni Castione af te schuiven door diens identiteitsbewijzen en prenten onderweg te verscheuren en langs de wegen te verspreiden, zodat het lijkt alsof Giovanni zelf met het geld verdwenen is. Uiteindelijk ziet Martinus af van zijn reis naar Eindhoven en geeft hij zijn geweven doeken in bewaring.

Locatie